GazPravda
Консультаційний центр для населення

Новини

Скільки доведеться платити у травні за газ споживачам з різних областей?

На підставі рішення уряду НАК «Нафтогаз України» знизив на травень ціну на природний газу, який він продає газзбутам для потреб населення, до 5990,00 грн/тис куб. м (без ПДВ), що на 245,51 грн/тис куб. м менше ніж ціна, яка діяла в квітні.

14 облгазів чекає нова перевірка через незаконні донарахування

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) призначила позапланові перевірки 14 облгазам. Відповідне рішення було прийнято сьогодні під час засідання Комісії. Перевірок слід очікувати: ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз».

«Криворіжгаз» має зробити перерахунки в платіжках за газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ПАТ «Криворіжгаз» на 850 тис гривень за порушення ліцензійних умов та зобов’язала до 20 травня поточного року провести перерахунок усім споживачам, яким виставили платіжки з застосування коефіцієнтів приведення обсягів використаного природного газу до стандартних умов. Таке рішення Комісія приняла в ході сьогоднішнього засідання.

Облгази очікує нова хвиля позапланових перевірок

Облгази по всій Україні продовжують незаконно нараховувати коефіцієнти приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов. Про це свідчать більше 1000 скарг від побутових споживачів газу, які вони надіслали до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ці звернення є приводом для проведення перевірок дотримання умов ліцензійної діяльності регіональними газовими компаніями.

Суд заборонив «Харьківгазу» застосовувати коефіцієнти приведення об’ємів газу до стандартних умов

ПАТ «Харківгаз» з грудня 2018 року оскаржує постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №1517 від 23.11.2018. Цим документом регулятор заборонив регіональній газовій компанії приводити об’єми використаного побутовими споживачами газу до стандартних умов.

«Дніпропетровськгаз» має провести перерахунок споживачам за використаний газ

Сьогодні під час засідання Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 850 тис гривень за порушення ліцензійних умов та зобов’язала до 6 травня поточного року провести перерахунок усім споживачам, яким виставили платіжки з застосування коефіцієнтів приведення обсягів використаного природного газу до стандартних умов.

Антимонопольний комітет перевіряє законність дій 20 облгазів

З 18 березня поточного року Антимонопольний комітет України перевіряє 20 облгазів. Ці дії відбуваються у рамках розгляду справ за ознаками порушень цими компаніями законодавства про захист економічної конкуренції. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Облгази продовжують незаконно збільшувати рахунки за газ

16 облгазів оштрафовали та зобов’язали провести перерахунок побутовим споживачам, яким були донараховані додаткові виплати через приведення обсягу спожитого газу до стандартних умов. Проте облгази не виконують рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і продовжують нараховувати більші обсяги газу.

Облгази не змогли призупинити рішення НКРЕКП щодо перерахунків платіжок за газ

ПАТ «Волиньгаз» та ПАТ «Вінницягаз» хотіли в судовому порядку зупинити рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо накладення штрафів у розмірі 850 тис гривень кожній, та яке зобов'язало здійснити перерахунок за газ побутовим споживачам.

16 облгазів отримали штрафи за неправомірні донарахування в платіжках

Сьогодні на засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала ПАТ «Рівнегаз» за порушення ліцензійних умов через незаконне застосування коефіцієнтів приведення обсягів природного газу до стандартних умов.

Вгору