16 облгазів отримали штрафи за неправомірні донарахування в платіжках

Сьогодні на засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала ПАТ «Рівнегаз» за порушення ліцензійних умов через незаконне застосування коефіцієнтів приведення обсягів природного газу до стандартних умов.

Комісія наклала штраф на газопостачальне підприємство у розмірі 850 тис гривень та зобов’язала «Рівнегаз» до 26 квітня поточного року провести перерахунок усім споживачам, яким було проведено подібні донарахування.

Також НКРЕКП ініціювала звернення до Антимонопольного комітету України про перевірку Рівнегаз щодо зловживання монопольним становищем.

Нагадаємо, що НКРЕКП вже наклало аналогічні штрафи та зобов’язала провести перерахунок обсягів спожитого газу без урахування коефіцієнта приведення до стандартних таким підприємствам, як: ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Чернігівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Сумигаз».

Штрафу вдалося уникнути лише ПАТ «Харківміськгаз» через те, що компанія самостійно усунула порушення ліцензійних умов та провела перерахунок в платіжці єдиного абонента, за заявою якого проводилась перевірка.

Наразі, 12 квітня НКРЕКП має прийняти рішення щодо накладання штрафу на ПАТ «Дніпропетровськгаз». Підприємство також можуть оштрафувати на 850 тис гривень та зобов’язати провести перерахунок своїм побутовим споживачам газу.

Крім того, очікується прийняття рішень щодо дотримання умов ліцензійної діяльності з боку ПАТ «Криворіжгаз».