Антимонопольний комітет перевіряє законність дій 20 облгазів

З 18 березня поточного року Антимонопольний комітет України перевіряє 20 облгазів. Ці дії відбуваються у рамках розгляду справ за ознаками порушень цими компаніями законодавства про захист економічної конкуренції. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

«Підставою для початку (справ – ред) стало донарахування облгазами (всупереч Кодексу газорозподільних систем) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників.
Такі дії облгазів призводять до понесення додаткових, необґрунтованих витрат споживачами», - зазначив Терентьєв.

Окрім позапланових перевірок облгазів АМКУ чекає необхідної для з’ясування всіх обставин інформації від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Після завершення збору доказів та їх аналізу, Комітет має вжити заходи відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.

Юрій Терентьєв уточнив, що АМКУ досліджує дії таких облгазів: ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» порушень законодавства про захист економічної конкуренції.