«Дніпропетровськгаз» має провести перерахунок споживачам за використаний газ

Сьогодні під час засідання Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 850 тис гривень за порушення ліцензійних умов та зобов’язала до 6 травня поточного року провести перерахунок усім споживачам, яким виставили платіжки з застосування коефіцієнтів приведення обсягів використаного природного газу до стандартних умов.

Також НКРЕКП ініціювала звернення до Антимонопольного комітету України про перевірку компанії щодо зловживання монопольним становищем.

«Дніпропетровськгаз» став 17 газовою компанією, яка отримала подібні приписи від НКРЕКП. Окрім неї аналогічні штрафи та зобов’язання щодо перерахунків мають: ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Чернігівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Сумигаз» та ПАТ «Рівнегаз».

Штрафу вдалося уникнути лише ПАТ «Харківміськгаз» через те, що компанія самостійно усунула порушення ліцензійних умов та провела перерахунок в платіжці єдиного абонента, за заявою якого проводилась перевірка.

Нагадаємо, що очікується прийняття рішень щодо дотримання умов ліцензійної діяльності з боку ПАТ «Криворіжгаз».