«Криворіжгаз» має зробити перерахунки в платіжках за газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ПАТ «Криворіжгаз» на 850 тис гривень за порушення ліцензійних умов та зобов’язала до 20 травня поточного року провести перерахунок усім споживачам, яким виставили платіжки з застосування коефіцієнтів приведення обсягів використаного природного газу до стандартних умов. Таке рішення Комісія приняла в ході сьогоднішнього засідання.

Також НКРЕКП ініціювала звернення до Антимонопольного комітету України про перевірку компанії щодо зловживання монопольним становищем.

«Криворіжгаз» стало 18 газовою компанією, яка отримала подібні приписи від НКРЕКП. Окрім неї аналогічні штрафи та зобов’язання щодо перерахунків мають: ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Чернігівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Рівнегаз» та ПАТ «Дніпропетровськгаз».

Штрафу вдалося уникнути лише ПАТ «Харківміськгаз» через те, що підприємство самостійно усунуло порушення ліцензійних умов та провела перерахунок в платіжці єдиного абонента, за заявою якого проводилась перевірка.

Нагадаємо, що наразі Антимонопольний комітет України проводить перевірку діяльності 20 облгазів. Ці дії відбуваються у рамках розгляду справ за ознаками порушень цими компаніями законодавства про захист економічної конкуренції.