Облгази продовжують незаконно збільшувати рахунки за газ

16 облгазів оштрафовали та зобов’язали провести перерахунок побутовим споживачам, яким були донараховані додаткові виплати через приведення обсягу спожитого газу до стандартних умов. Проте облгази не виконують рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і продовжують нараховувати більші обсяги газу.

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України».

«Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Чернігівська - це не повний перелік областей, з яких надходить чергова хвиля скарг споживачів. О, несподіванка, - всі вони виключно з групи РГК», - йдеться в повідомленні.

Олексій Хабатюк зазначив, що побутові споживачі газу не тільки не отримали перерахунок з жовтня 2018 року станом на березень, а й отримали нові незаконні донарахування за перший місяць весни.

«НКРЕКП зобов'язане провести чергову перевірку та підтвердити факт ігнорування облгазами рішень Регулятора. Але Верховна Рада не може стояти осторонь, бо, на жаль, у Регулятора за законом про ринок газу та про сам Регулятор обмежені повноваження. Це питання енергобезпеки!», - резюмував експерт.