Облгази не змогли призупинити рішення НКРЕКП щодо перерахунків платіжок за газ

ПАТ «Волиньгаз» та ПАТ «Вінницягаз» хотіли в судовому порядку зупинити рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо накладення штрафів у розмірі 850 тис гривень кожній, та яке зобов'язало здійснити перерахунок за газ побутовим споживачам.

Про це йдеться у відповідних ухвалах Волинського та Вінницького окружних адміністративних судів.

Обидва суди дійшли висновку, що подані газовими компаніями заяви та доводи на забезпечення відповідних позовів є необґрунтованими.

Нагадаємо, 22 березня НКРЕКП оштрафувала «Волиньгаз» та «Вінницягаз» за порушення ліцензійних умов через те, що вони здійснювали донарахування побутовим споживачам за приведення обсягу спожитого газу до стандартних умов. Окрім сплати штрафу зазначені компанії до 5 квітня 2019 року мали зробити перерахунок усім споживачам, яким було проведено подібні донарахування, починаючи з жовтня 2018 року.

Такі ж штрафи отримали ще 14 облгазів: ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Чернігівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Сумигаз».