Суд заборонив «Харьківгазу» застосовувати коефіцієнти приведення об’ємів газу до стандартних умов

ПАТ «Харківгаз» з грудня 2018 року оскаржує постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №1517 від 23.11.2018. Цим документом регулятор заборонив регіональній газовій компанії приводити об’єми використаного побутовими споживачами газу до стандартних умов.

Разом з тим, з кінця минулого року мешканцям Харківської області нарахування за газ проводилися з додаванням коефіцієнту приведення об’ємів газу до стандартних умов. Це видно на прикладі цивільної справи №611/93/19. В рамках цього провадження Барвінківський районний суд Харківської області розглядав скаргу громадянина України, який вимагав від «Харківгазу» припинити порушувати постанову НКРЕКП №1517.

8 квітня поточного року Барвінківський райсуд ухвалив рішення припинити розгляд справи про застосування коефіцієнтів приведення до стандартних умов, посилаючись на те, що окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі № 640/21402/18 за позовом ПАТ «Харківгаз» до НКРЕКП про визнання протиправною та нечинною постанову № 1517.

Важливо, що поки суд Харківської області проводив розгляд справи №611/93/19 по суті, «Харківгазу» було заборонено нараховувати позивачеві споживання газу з приведенням його об’ємів до стандартних умов.